Ką reiškia atminti savo kankinius? IV knygų mugės diena

„Ką reiškia atminti savo kankinius? Popiežiaus vizito aidai“ - taip buvo pavadinta diskusija į kurią, paskutinę knygų mugės dieną, kvietė Magnificat leidiniai. Šios diskusijos temą įkvėpė pats popiežius Pranciškus, kuris viešėdamas Lietuvoje prisiminė Lietuvos praeitį ir ragino nepamiršti savo šaknų. Apie popiežiaus Pranciškaus vizitą Lietuvoje, gyvuosius kankinius bei dvejopą atmintį, kuri gali tiek žeisti, tiek gydyti kalbėjosi prof. Paulius Subačius, prof. Danutė Gailienė, prof. Arūnas Streikus bei vertėja Ilona Valujevičienė. Renginio audio įrašą galite rasti čia: http://www.marijosradijas.lt/transliacijos/135441-2019-02-27-17-20-popiezius-ir-lietuva.html

Kaip rašoma knygų mugės internetiniame puslapyje, šių metų mugė tapo visuotinu traukos tašku, kuris ne tik diktavo literatūrines madas, bet ir kvietė susitikti, bendrauti, klausytis, išgirsti. Lankytojams buvo pasiūlyta beveik 550 įvairių žanrų, formų ir temų renginių, taip pat išbandytos ir kelios naujienos: literatūrinės dvikovos „Šortai“ ir mugės 20-mečiui skirtas renginys „Naktis mugėje“.

20-oji Vilniaus knygų mugė sulaukė net 68 430 lankytojų, bendras knygų mugės plotas siekė 17 200 kv.m. Mugė priėmė 360 dalyvių iš 8 pasaulio šalių, įvyko 200 susitikimų su autoriais leidyklų stenduose, atvyko 54 užsienio svečiai iš 21 pasaulio šalies, veikė 5 ekspozicinės salės ir 18 renginių erdvių.

2020-aisiais Vilniaus knygų mugė savo lankytojų lauks vasario 20–23 dienomis.

Fondo „Bažnyčios kronika“ informacija, 2019

Fotografijos Vaidos Kneižienės.